Hotel San Geremia

**
Campo San Geremia 290/A, Venice, 30121, Italien
Boka online nu. Priser från EUR56.
Vi har liveagenter tillgängliga, vänligen ring
Se alla bilder i galleriet

Boka online nu
Priser från EUR56

nätter
1 Rums Med 2 Vuxna Ändra sökning
Visa priser
Rums
Rums
Gratis Wi-Fi
Skicka denna sida

Hotel San Geremia är idealiskt beläget i Venice.

Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet. Hela etableringen är rökfri.

Visa mer »

Frågor och Svar

Hotel San Geremia Rum

Dubbelrum
1 Dubbelrum 12 sqm
Dusчcksåm, Toalett, Privat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper
Dubbelrum med eget externt badrum
1 Queen bed 10 sqm
Dusчcksåm, Privat badrum, Delat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper
Dubbelrum med utsikt
1 Queen bed 14 sqm
Dusчcksåm, Toalett, Privat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper
Trebäddsrum med utsikt
1 Twin bed 14 sqm
Dusчcksåm, Toalett, Privat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper
Trepersonsrum
1 Twin bed 16 sqm
Dusчcksåm, Toalett, Privat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper
Fyrabäddsrum
2 Twin bed 18 sqm
Dusчcksåm, Toalett, Privat badrum, Övre våningarna nås endast via trappor, Toalettpapper

Hotel San Geremia Hotellets faciliteter och tjänster

Wi-Fi ingår
Icke-rökare rum
Luftkonditionering
Familjerum
Bagageförvaring
Fax/kopiering
Rökfritt i hela hotellet
Kontantlös betalning tillgänglig
Brandbekämpningsutrustning
Första hjälpen-kit tillgängligt
Röklarm
CCTV utanför hotellet
Tillgång till vårdpersonal

TV i gemensamma utrymmen
Internetåtkomst

 

Hotel San Geremia Vanliga frågor och svar

Vilka är in- och utcheckningstiderna på Hotel San Geremia?
Gäster kan checka in från kl. 14:00. Utcheckning sker senast kl. 10:00.
Vilken är den närmaste flygplatsen till Hotel San Geremia?
Venice, Italy (VCE-Marco Polo) ligger 4.19 mi från boendet.
Erbjuder Hotel San Geremia gratis wi-fi?
Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.
Är rökning tillåten på området?
Hela etableringen är rökfri.

Hotel San Geremia på kartan

📍 Hotel San Geremia
Klicka för att interagera med kartan

 

Se alla bilder i galleriet
Gæstevurderinger
...Very friendly and helpful....
Klicka här för att ge er åsikt

Områdesinformation

    Flygplatser nära Hotel San Geremia

    • Venice, Italy (VCE-Marco Polo) - 4.19 mi
    • Treviso, Italy (TSF) - 15.50 mi
    • Trieste, Italy (TRS-Friuli Venezia Giulia) - 61.97 mi

    Museer

    • Palazzo Labia - Salone del Tiepolo - 0.24 mi
    • Jewish Ghetto and Museum Ghetto Ebraico di Venezia - 0.30 mi
    • Scuola Grande di San Rocco - 0.65 mi

Hotell nära Hotel San Geremia

Hotel Tre Archi resides in a meticulously restored 18th-century Venetian palace, offering a unique blend of historic charm and contemporary comfort. Positioned ...
Carnival Palace Hotel introduces guests to a contemporary stay in the historic heart of Venice. Located in the vibrant Jewish Ghetto area, this newly ...
The Venice Times offers contemporary design and ultra-modern rooms, all in a enviable location in Venice's historic center, 820 feet from Santa Lucia Train ...
Hotel Agli Artisti offers an ideal location for travellers, with direct access to Venice Santa Lucia Station just 200 metres (656 feet) away. Guests can explore ...